Our Locations
55 Main Street, USA
Email For Us
Call For Us
+000 (123) 456 88

#Sanal Pos Nedir?

Ne İşe Yarar?

Son yıllarda E-ticaretin ve startupların hızla büyümesi firmaların geleneksel ödeme yöntemlerinden vazgeçmesine, fiziki POS cihazlarını geride bırakarak müşterinin dijital davranışlarına göre uyarlanmış Sanal POS sistemlerine yönelmesine sebep oldu.

Müşteri deneyiminin en önemli nokta haline geldiği dijital dünyada, ödeme sistemleri de kendilerini satıcı ve alıcı arasındaki ilişkiyi kurabilmek için kendilerini geliştirme çabasındalar. Bu teknolojilerden biri de Sanal POS (VPOS).

img
2
Küresel Ofis
ABD, Hollanda

280 +

Ana Bayimizle

48 +

ilde aktif 7/24 kesintisiz hizmet

7 +

Ürün ile 360 derece kesintisiz hizmet

#Sanal Pos Hizmetleri

Bir mağazadan alışveriş yapmak için fiziki POS (point of sale / ödeme noktası) cihazlarını hepimiz günlük hayatımızda görüyor ve kullanıyoruz. Alacağınız ürünlerin satın almasını tamamlamak için banka/kredi kartınız bir POS cihazı kullanarak bankalarla iletişime geçiyor ve yapılan mutabakatın sonunda satın alma işleminizi tamamlıyorsunuz. Sanal POS ise (VPOS – Virtual Point of Sale / Sanal Ödeme Noktası), bu bahsettiğimiz cihazın sanal versiyonudur.

Sanal POS’un en önemli özelliklerini sayacak olursak;
Tek çekim veya vadeli işlemler yapılabilir. Bir bilgisayar ve internetin olduğu herhangi bir yerden, satın alma işlemi tamamlanabilir. Harici bir yazılımın yüklenmesine ihtiyaç yoktur. Fiziki bir POS kullanılmadığından, ödeme yolundaki maliyetler azalır, dolayısıyla komisyon oranları düşer. Kurulumu kolay, çalıştırması zahmetsiz ve güvenlidir. Birçok farklı modelde ödeme alınabilir (SMS ile, Link ile, QR Kodu ile vs..) Ödeme sürecinin tamamı denetlenir ve kontrol altında tutulur. Kullanılan kartın bilgileri devletin güvenli ödeme sisteminde tutulabilir, tekrar eden ödemelerde bilgilerin tekrar girilmesi gerekmez. Birçok işletim sisteminde kullanılabilir (Windows, Mac, iOS, Android vs..) Güncellenmesi ve geliştirilmesi fiziki POS’a göre çok daha hızlı ve ucuzdur (çoğunlukla bedava) Yapılan satışların ve belirli bir zaman içindeki büyümenin takibi çok daha etkindir. Güvenlik üzerine biraz daha konuşalım.
Sanal POS güvenli midir?
Web sitelerine Sanal POS entegrasyonu yapılabilmesi için bankalar belirli güvenlik standartlarını sağlamayı zorunlu tutar. Bu standartların olmadığı web sitelerinde sanal POS kullanılamaz. Müşteriler, bir internet sitesine üye olup, teslimat bilgileri ve yöntemlerini belirledikten sonra kart bilgilerini SSL ve 128/256 bitlik şifrelemelerle korunan sayfalar üzerinden yaparlar Dolayısıyla, herhangi art niyetli bir kişinin araya girmesi mümkün değildir. 3D Güvenli Ödeme Sistemi’nin de kullanılması, alışverişin güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Dikkat etmeniz gereken noktaları birkaç madde ile sıralayacak olursak; Alışveriş yaptığınız web sitesinde SSL sertifikasyonu olduğuna dikkat etmeli, Son kullanıcı olarak hususi bilgisayarınızda kullandığınız güvenlik yazılımlarını güncel tutmalı, Güvenli bulduğunuz markaları ve web sitelerini tercih etmeli, Alışverişinizi 3D Güvenli Ödeme sistemi ile yaptığınıza emin olmalısınız. Bankaların zorunlu tuttuğu güvenlik altyapısına sahip İmzapos Sanal POS sistemine buradan(link) hemen başvurabilirsiniz.
Sanal POS ücretleri ve komisyon oranları ne kadar?
Servis kullanım bedeli olarak ödeyeceğiniz Sanal POS ücretleri ve komisyon oranları, hizmeti alacağınız kuruma göre farklılık gösterecektir. Piyasada yıllık abonelik fiyatları 600 ila 4000 TL arasında değişmektedir. Yıllık aidat haricinde Sanal POS üzerinden yapılan işlemlerden komisyon alınır. Bu komisyonlar da kullanacağınız kuruma göre değişir. İmzapos olarak biz, kurulum için ekstra bir ücret talep etmiyoruz. Ayrıca yıllık olarak da bir ücret ödemezsiniz. Alacağınız en düşük komisyon oranının da garantisini veriyoruz.

Pratik, Kullanışlı Hesaplı Sanal Pos

Kurulum Ücreti, Ek Ücretler İmzapos'da Yok.

Ücretsiz Başvuru

Yıllık sanal pos kullanım ücreti, başvuru ve entegrasyon bedeli, verimsizlik ücreti gibi ücretler almıyoruz. Sektörünüze ve aylık ciro hacminize göre komisyon oranları ile çalışın avantajlı oranlardan faydalanın.

Kolay Ödeme

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok kart programına sahip banka ve kredi kartından peşin ve taksitli ödeme alabilirsiniz. İMZAPOS tarafından ertesi gün hesabınıza yatırılır.

imzapos

Saha teknolojileriyle işinizi güçlendirin.

img

Android Pos

VUK 507 - 509 "Vergi usul Kanunu" Tebliğine Uygun.

img

Ön Ödemeli

İmza Pay'le Harcadıkça Kazandıran Card.

img

iMza Pay ile

Kurumsal & Bireysel Hesap Yönetimiyle.

img

Portal ile Bayi, Alt Bayi

Online tahsilat, Sanal Pos hizmetleri.

imzapos

Başarı Hikayenizi
Birlikte Oluşturalım

Hazır e-ticaret modüllerimizle ödeme almaya hemen başlayın! iSoft Shop, WordPress, WooCommerce, OpenCart, PrestaShop ve Magento gibi en çok kullanılan hazır e-ticaret siteleri için hazırladığımız ödeme modüllerini kullanmak için İMZAPOS’a

imzapos

Çözümlerimiz

img

Her Noktadan Erişim, Tek Noktadan Yönetim.

img

Hesap Hareketleri

Tüm Banka hareketleriniz Tek Bir Ekranda Topalayın.

img

İmzabox ile

E-Fatura, E-Arşiv, ürünlerinin hizmet sağlayıcısıdır.

img

iSoft Shop E-ticaret

E-Ticaret Sistemleri B2B, B2C, C2C İş modelleriyle

Hızlı Başvuru

CAPTCHA Resmi
Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma , 09:30-18:30
© Copyright 2012- 2024 İMZAPOS A.Ş. Markasıdır. I Tüm Hakları Saklıdır.