İMZAPOS İLE E-DÖNÜŞÜM ÜRÜNLERİMİZ

E-Fatura Hizmeti

e-Fatura, faturalarınızı gönderip alabileceğiniz, faturalarınızı saklayabileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz elektronik fatura sistemidir.

E-Fatura’ya şimdi geçin masraflarınızı %80 oranında indirin.

Hızlı Başvuru

E-Fatura Mükellefi misiniz!

2018 yılı ve takip eden dönemlerde brüt olarak satış hasılatı 10 Milyon TL ve üzeri olan tüm kurum ve kuruluşlar 421 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu kapsamında e-Fatura mükellefidir.

19.10.2019 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve Vergi Usul Kanunu

VUK 509 Tebliğe göre 2017 yılı ve takip eden dönemlerde brüt olarak satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzeri olan tüm kurum ve kuruluşlar e-Fatura mükellefidir. Geçiş süreleri ve kapsama giren mükellefler hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

e-Fatura Avantajları ?

Şirketinizi fatura kaybı, fatura çıktısı alma ve kâğıt masrafı gibi sorunlardan kurtarmayı hedefler. Faturalarınızı dijital ortama taşıyarak zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.

Kâğıt fatura kullanırken fatura başı ödediğiniz masrafları e-Faturaya geçerek kuruşlara düşürebilirsiniz.

Faturalarınızı kendiniz tasarlayabilir, her faturayı farklı tasarlayarak duyuru ve reklamlarımızı faturanız üzerinden yapabilirsiniz. Fatura arşiviniz 10 yıla kadar saklanır.

İstediğiniz zaman geriye dönük faturalarınıza erişebilirsiniz. İmzapos e-Fatura sayesinde, bakım ve güvenlik gibi önemli güncellemeler ile uğraşmadan cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan, cihaz sınırlamanız olmadan sürekli güncel ve hızlı işlem yapabilirsiniz.

Fatura sınırlaması yaşamadan toplu olarak fatura gönderimi yapabilirsiniz.

odeme-erkranları

e-Fatura Nasıl Kesilir?

01.

İMZAPOS Portal İle İşlemleriniz daha kolay!

e-Fatura keserken alıcı bilgileri bölümünde yer alan VKN/TCKN alanına alıcının vergi kimlik numarası girildiğinde, sistem alıcısına göre fatura türünü otomatik seçer. Unvanı kısmına alıcının unvanı; T.C. Kimlik numarası girildiğinde ise alıcının adı ve soyadının tam olarak girilmesi zorunludur. Bu bilgiler girildikten sonra faturaya mal/hizmet ayrıntıları eklenir ve doğrudan portal üzerinden alıcısına iletilir.

02.

e-Fatura Özellikleri!

Mobilden, tabletten veya bilgisayarınızdan faturalarınıza erişebilirsiniz.

Faturalarınız sizin için en az 10 yıl boyunca saklanır.

Faturalarınızı göndermeden önce taslak üzerinden çalışabilirsiniz.

Sınırlama olmaksızın toplu fatura gönderimi yapabilirsiniz.

imzapos e-Fatura sayesinde, bakım ve güvenlik gibi önemli güncellemeler ile uğraşmadan sürekli güncel ve hızlı işlem yapabilirsiniz.

03.

e-Fatura Zorunluluğu

2019 Ekim ayı itibariyle Gelir İdaresi Başkanlığı:

Yıllık 5 Milyon TL ve üzeri cirosu olanlar, EPDK lisanslı şirketler ,

Bavul ticareti yapan firmalar,

ÖTV 3,

İnternet aracılığı ile mal satmak için ilan verenler,

Kamu Kurum ve Kuruluşları (BKMYBS),

GİB’in belirleyeceği özel grupları e-Fatura’ya geçişe zorunlu tutmuştur.

04.

e-Fatura Mükellefi Olmayana e-Fatura Kesilir Mi?

e-Fatura mükellefi olmayan kurum ve kuruluşlara e-Fatura kesmeniz mümkün değildir. Ancak siz e-Fatura mükellefiyseniz karşı tarafa e-Arşiv Fatura kesmelisiniz. İki taraf da e-Fatura mükellefi değilse kağıt fatura kesilebilir.

05.

E-Fatura'ya nasıl Geçilir.

e-Faturaya geçiş yapmak bilinenin aksine oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak e-Faturaya geçmek için mali mühre ihtiyacınız var. Bu sebeple atmanız gereken ilk adım, www.kamusm.gov.tr adresinden TUBİTAK BİLGEM’e mali mühür başvurusunda bulunmaktır. Mali mühür alındıktan sonra e-Faturaya geçmek istediğinizi GİB’e ileterek başvuruda bulunabilirsiniz.

Hızlı Başvuru