Sanal Pos Başvurusu

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal mağaza sahiplerinin kafasında dönen sorulardan biri de sanal pos başvurularının nasıl, hangi evraklarla, hangi ön şartları yerine getirerek yapmaları gerektiği. Sanal pos başvurusu yapmadan önce dikkate almanız gereken bir takım konular var. Hazırlığınızı iyi yapmanız, süreci daha kolay ve hızlı bir şekilde bitirebilmenizi sağlayacaktır. Bu yazımızda da, bu süreçte takip etmeniz gereken noktaları konuşacağız.

Sanal Pos Başvurusu Yaparken Nelere İhtiyacım var?

Sanal mağazanıza sanal pos almak için;

  • 128/256 bit SSL Şifreleme : SSL Sertifikası bir şifreleme sistemidir. Yapılan alışverişin güvenliğinden sorumludur. Gönderilen ve alınan verilerin şifrelenmesi ve sadece görmesi gereken kişilerin görmesini sağlayan bir anahtar-delik yöntemiyle çalışır.
  • Müşterilerinizle yaptığınız sözleşmeler: Web sitenizden alışveriş yapan müşterilerinizle mutlaka bir sözleşme yapın.  Bu sözleşmeyi başvuru yaptığınız kurum inceleyecek, gerekli maddelerin olup olmadığı kontrol edilecektir.
  • Ürünler: Başvuru yapacağınız kurum sitenizden ne sattığınızı bilmek isteyecektir. Mutlaka tüm ürünler olmasa bile birkaç ürün ekleyerek yapacağınız işi açıkça gösterin. Ürün gamınızdan ne kadar farklı ürünler koyarsanız, denetleyen görevlinin de sizin hakkınızda hızlıca fikir edinmesini sağlayacaktır.

Eğer sanal mağazanız bu ön şartları sağlıyorsa bankaya / sanal ödeme sistemine başvuruda sizden istenecek evraklar;

– Nüfus cüzdanı örneği

– Vergi levhası

– Ortaklık sözleşmesi

– İmza sirküleri

Ticari bir ortaklığınız varsa eğer, ortaklığa ait;

– Vergi levhası

– Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi

– İmza sirküleri

Bu evraklar tüm ödeme kuruluşlarının isteyeceği evraklardır. Tabi firmadan firmaya bu evraklarda değişiklikler gözlenebilir. Örneğin bizim kurumsal başvuru formumuza buradan göz atabilirsiniz. Ama genel olarak varlığından emin olmanız gerekenleri buraya sıraladık. Tabi, iş evraklarla bitmiyor. Bu aşamadan sonra başvurduğunuz kuruluş finansal geçmişinize bakarak bir kanıya varacaktır.

Findeks notunuza dikkat edin

Findeks Kredi Notu, 1995 yılında 9 banka tarafından ortak kurulan Kredi Kayıt Bürosu’nun geliştirdiği bir finansal denetim sistemidir.  Bu not, sizin hayatınızdaki ödeme alışkanlıklarınıza dayanarak hazırlanmış bir risk raporu özetidir. Kart ödemeleriniz, kredi ödemeleriniz, gecikmeleriniz vs. bu rapordan incelenir ve taahhütlerinizi yerine getirip getirmediğiniz gözlemlenir. 

Sokağa çıkma yasağının olduğu bugünlerde evde iyi vakit geçirmenizi, bolca okuma yapmanızı dileriz. Ayrıca, coronavirüsün sokaklarda kol gezdiği bugünlerde canları pahasına bizler için savaşan sağlık çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Birlikte direnip, birlikte kazanacağız.

#evdekal

Comments are closed.