Sanal Pos Komisyon Oranları

Sanal Pos Komisyon Oranları Hakkında..

Bu yazımızda Sanal Pos komisyon oranlarını inceleyeceğiz. Sanal Pos Nedir? Ne İşe Yarar? yazımızı okumadıysanız ve merak ediyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz.

0’dan bir iş yeri kurmak bolca cesaret ve tecrübe gerektirir. İster konvansiyonel (fiziksel) bir iş olsun, ister çevrimiçi (online) , bu işi kurabilmek için öncelikle hesap kitap yapmanız gerekir. Kısa/orta/uzun vadede nasıl masrafların çıkabileceğini ve bu ödemeleri yapabilmek için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu kabataslak biliyor olmanız gerekir. İşin farklı noktalarında da farklı firmalarla işbirliği yapmanız ve işin hızını operasyonel anlamda en üst düzeye çekmeniz gerekir. Bu işbirliklerinin bir tanesi de ödeme sistemleriyle olmalıdır ki, satış yaparak işinizi büyütesiniz.

Bankaların Sanal POS komisyon oranlarına baktığınızda, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin gözleri biraz korkabilir. Bankaların uygulamaları vasıtasıyla tamamladığınız alışveriş başına aldıkları komisyon oranları yüksektir ve vade miktarı arttıkça bu oran iyice yükselir. Tek çekimde %2.60’dan başlayıp taksit miktarına göre %12’lere kadar artan komisyon oranları bulunur. Ürünlerin fiyatları arttıkça komisyon oranları düşürülüyor olsa da, pazarın tamamının lüks tüketim ürünleriyle dolması mümkün olmadığından, bu komisyon oranlarıyla çalışmak zorunda kalırsınız. İşlem başına alınan komisyonun dışında, Sanal POS aylık ve yıllık bakım masraflarını ekleyince ortaya çıkan sayılar içinizi sıkabilir. 

Bu problemin üstesinden geldiniz diyelim. Bazı bankalar başvuru ve süreçlerinde çok zorlayıcı davranabilir. Her ne kadar yıllık ücretlerini düşük tutsalar da tamamladığınız işlemlerin bakiyelerini 1 ay (bazen 1 aydan da uzun) sonra hesabınıza yatırırlar. Bazılarında ise bu hizmet daha hızlıdır fakat bedelleri diğerlerine kıyasla daha yüksektir. Başvuru kabulü halinde sizden giriş ücreti, 3D Güvenli Ödeme ücreti, birden fazla site için kuruyorsanız ayrı ayrı kullanım bedelleri ödersiniz. Birbirleriyle haberleşmeyen, sadece kendi banka kartlarından işlem yapan POSlar da cabası. 

Neyse ki özel entegratörlerin Sanal Pos komisyon oranları ve kullanım kolaylığı firmalara nefes aldırıyor

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin tamamına şunu vaad edebiliriz. Piyasadaki bankalardan aldığınız komisyon oranlarının altında oranlar vereceğiz. Kurulum ücretimiz ve yıllık abonelik ücretimiz yok. Biz bir teknoloji firmasıyız, buradaki bozukluğu ve adaletsizliği anlayıp iş modelimizi buna göre geliştirdik.

Üyeliğinizi tamamlamak için sizi günlerce uğraştırmıyoruz. Sizden başvuru formunda kişi ve şirket bilgilerinizi alıyoruz. Findeks raporunuza bakıyoruz ve eğer bir problem görmüyorsak, entegrasyonumuzu tamamlıyor, çalışmaya başlıyoruz. Bu kadar basit!

Tek çekim ertesi gün çalışmak istediğiniz takdirde de, yaptığın satışların bedellerini ertesi gün hesabınıza yatırıyoruz!

Size kolay, hızlı ve güvenli bir ödeme sistemi sunarak, girişimize destek oluyoruz. Gelin birlikte başaralım.

Sağlıklı günler!

#evdekal

Comments are closed.